Глибинні насоси
Занурювальні насоси для свердловин, часто звані просто свердловинними або ж глибинними представлені в дуже широкому асортименті. Так як водопостачання з свердловин часто економічно доцільніше інших способів організації водопроводу, а рівень води далеко не завжди доступний для поверхневих насосів, застосування глибинних насосів дуже поширене, незважаючи на їх відносну дорожнечу.
Свердловинні насоси завжди багатоступінчасті, причому кількість сходинок може бути більше двох десятків. Це необхідно для того, щоб мати можливість підняти воду з великої глибини і створити необхідний тиск у мережі. Є моделі свердловинних насосів, які можуть піднімати воду з глибини понад 300 метрів. Саме тому їх називають ще і глибинні.
Глубинные насосы обладают высоким напором. Однако не следует считать, что их можно глубоко погружать под воду. Глубина погружения скважинных насосов часто не превышает 20 метров. Больше нельзя – не выдержит изоляция. Да и не нужно. В большинстве случаев динамический уровень воды в скважине ниже 20 метров относительно статического не падает. Удорожать насос улучшенной изоляцией просто нет необходимости.Хотя у скважинных насосов ведущих мировых производителей таких ограничений обычно нет.
Свердловинні насоси мають унікальну конструкцію. Двигун знаходиться внизу, насосна частина вгорі, забір води – з середини. Така конструкція дозволяє здійснювати ефективне охолодження двигуна, так як двигун глибинного насоса знаходиться в дуже жорстких умовах експлуатації. При невеликому діаметрі він повинен забезпечувати на валу необхідний крутний момент. Чим менше цей діаметр, тим складніше зробити.